Дома Археологија Колку за информација

Колку за информација

1,509 views
0

 

Maya calendar

Според т.н. ,,долгорочен календар” на Маите, крајот на светот ќе дојде на 21 Декември 2012 година. Некои други, непотврдени извори велат дека тој ќе биде нешто порано, на 5 Јуни 2012. Па… што да ви кажам …

Уште сега направете си планови 🙂

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име