Дома Археологија Предавање – Културно наследство на Македонија и неговата заштита

Предавање – Културно наследство на Македонија и неговата заштита

1,495 views
0

 

Археоблог ве поканува на предавањето:

,,Културно наследство на Македонија и неговата заштита

Др. Панче Велков

Претседател на Фондацијата Македонида

Среда 21 Ноември 18:00 ч. Француски културен центар


Предавањето ќе биде на француски јазик, со обезбеден симултан превод на македонски јазик.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име