Дома Археологија Предавање – Меѓународни повелби за заштита на културното наследство

Предавање – Меѓународни повелби за заштита на културното наследство

2,223 views
1

Археоблог ве поканува на предавањето:

,,Меѓународни повелби за заштита на културното наследство

Др. Панче Велков
Претседател на Фондацијата Македонида
Вторник 02 Октомври 12:00 ч.
Кино сала на Музеј на Македонија

Предавањето се одржува во рамките на манифестацијата ,,Европски денови на културното наследство“.

1 КОМЕНТАР

  1. […] Предавање – Меѓународни повелби за заштита на културно… Слепи патници за културна Европа 2008 var addthis_pub = ‘addthis’; var addthis_language = ‘en’;var addthis_options = ’email, favorites, digg, delicious, myspace, google, facebook, reddit, live, more’; […]

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име