Дома Археологија Предавање „Херадлика“ и работилница „направи грб“

Предавање „Херадлика“ и работилница „направи грб“

1,655 views
0

Во организација на Студенстката организација ЕГЗОДУС, во соработка со НВО ТАЛАНТ, во Вторник 29-05-07 со почеток во 19:00 часот во просториите на ТАЛАНТ (мапа приложена подолу), ќе се одржи Предавање “За Хералдиката” од Јован Јоновски, Хералд на Македонското Хералдичко Здружение. На предавањето ќе се запознаете со хералдиката и принципите за изработка на грб, кои ќе можете да ги употребите во работилницата “Изработка на грб” која ќе следи веднаш по предавањето.

превземено од блогот Хералдика

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име