Дома Археологија Звукот на неолитската флејта во изведба на Драган Даутовски

Звукот на неолитската флејта во изведба на Драган Даутовски

1,575 views
1

Му благодарам и на Струмјан што ми ја прати на мејл пред некој ден, но од непознати причини дури денеска успеав да го закачам фајлот на блог. Музиката од неолитската окарина на која свири Драган Даутовски во Мала станица, може да се симне тука, а PDF-то во десната колона од блогот.

1 КОМЕНТАР

Leave a Reply to Концерт на Драган Даутовски квартет во Марковиот манастир » Археолошки дневник vol.2.1/2 © Cancel reply

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име