Дома Археологија Звукот на неолитската флејта во изведба на Драган Даутовски

Звукот на неолитската флејта во изведба на Драган Даутовски

1,941 views
1

Му благодарам и на Струмјан што ми ја прати на мејл пред некој ден, но од непознати причини дури денеска успеав да го закачам фајлот на блог. Музиката од неолитската окарина на која свири Драган Даутовски во Мала станица, може да се симне тука, а PDF-то во десната колона од блогот.

1 КОМЕНТАР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име