Дома Политика Алапачи

Алапачи

1,198 views
0
Читам и си викам, ова ќе да е некој несериозен пост. Го напишала некоја тетка што шета по пењуар и домашни налани по комшилук, со ондулирана коса и лакирани нокти. Скоро секогаш таквите тетки делуваат како изгубени во преводот. Ама тоа е само привид. Во суштина тие многу добро се снаоѓаат во ,,прислушкувањето на комшилукот”. Дури и повеќе од што е потребно. Како инаку ќе трачаат и ќе оговараат уз кафе. A? A?

извори: трачарица 1 и оговарачка 2

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име