Дома Археологија Киклопските ѕидини на весникот Вест

Киклопските ѕидини на весникот Вест

1,150 views
0

Повод. Па има два повода. Постот на волан и неспособноста на новинарите на Вест да создадат нешто ново и интересно.

Написот за локалитетот Габров Рид крај Охрид, познат под работното име Киклопски ѕидини на Филип II (дадено од страната на Паско Кузман) е мојот четврти пост на Блогерај.

Инаку ништо ново ниту ексклузивно не се случило оттогаш. Само две работи.

Првата.

Извесниот новинар Д.Чубриќ кој ги напишал и двете статии за Вест е идиотче од новинарче кое не знае ни самиот од себе да си препише статија и да ја преџвака.

Втората

Паско Кузман во првата статија на Вест чекаше пари, а во втората статија ги доби.

Much ado about nothing…или што би рекла јас…археолозите не и веруваат на ,,вистината”, туку на фактите т.н. артефакти. Eye-wink

Претходни текстовиПост број 828
Следни текстовиПрвиот порно филм
Археоошки дневник е првата веб страница во македонскиот интернет простор посветена на археологијата како наука. Сајтот во континуитет постои од 2005 со цел едукација, промоција, интерпретација и популаризација на богатото македонско културно наследство.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име