Дома Археологија Кина известува за бугарско археолошко откритие

Кина известува за бугарско археолошко откритие

1,179 views
0

Налетав на многу интересна информација. Во централна Бугарија е пронајден Тракиски град кој потекнува од 5 век п.н.е,  и тоа според некакви news reports од Кина. Ако е точна информацијата на локалните вести велат дека се работи за Тракиски град кој може да биде од најголема важност за бугарската археологија и историја, зошто тогаш Бугарите молчат?

А?  Зошто?

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име