Дома Антропологија Најстарата топка на светот

Најстарата топка на светот

2,554 views
3

кликни на сликата да ја прочиташ статијата

За оваа вест делумно можеше да се прочита на блоговите на Благојче и на Тетовоonline. Историјатот на фудбалот веројатно познава многу  настани поврзани со него. Така во чест на почетоков на свеЦкото првенство во фудбал, во Германија беше донесена најстарата зачувана топка на светов, да посведочи за културните традиции на овој спорт.

Артефакт си е артефакт…

 

3 КОМЕНТАРИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име