Дома Антропологија ICE AGE II

ICE AGE II

1,233 views
0

 

“Ледена доба: Топењето”

Се сеќавате на симпатичниот опосум, малото предисториско животно слично на верверица од анимираниот филм “Ледена доба”? На неговите пријатели-предисториски животни, мамутот и тигарот, кои им го враќаа бебето на луѓето кои се селеа поради    топењето на мразот? Истите “актери” се враќаат на филмското платно во второто продолжение “Ледена доба: Топењето”.

Приказната продолжува и јунаците Мени, Сид и Диего сега имаат нова мисија. Филмот го работи истиот режисер од првиот дел, Карлос Салдана, а гласовите на главните улоги се исти: Реј Романо како Мени, Џон Легуизамо (познат и како Бени Нланко од Бронкс во “Carlito’s Way”) како Сид и Денис Лери како Диего.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Внеси го тука твоето име