web analytics
Дома Тагови ХАЕМУС

Таг: ХАЕМУС

Културното наследство има потреба од дигитална визуелизација – интервју

Денес славам почеток на 14та година откако мојот сајт Археоблог е хостиран на MKhost - бр. #1 хостинг провајдер и регистрар на домени во...

Стибера – Македонската Помпеја (видео од предавање)

  На 15.11.2018 год. во ЕУ Инфоцентарот во Скопје, ХАЕМУС во соработка со Archaeological Institute of America за сите љубители на културното наследство организираше серија на ексклузивни...

Кабинет со 14% екстракт

Ќе се зачудите како може некогаш по пат на научно истражување да детектирате одредена микроисторија која расветлува дел од историското минато, во овој случај...
error: СОДРЖИНАТА Е ЗАШТИТЕНА !!