Home Апели Вечер краде од блогери

Вечер краде од блогери

789 views
0

Вчера ме известија дека Јанко у емисија ги покажувал парите што ги правев, па свртив одма на Скај Нет, среќа фатив од почеток. Одкако ги покажа од РС-то ги покажа и од дневниот весник Вечер. Супер, ама доле пишува дека е превземено од www.kajgana.com.

Да, точно, парите беа превземени од кајгана, но, они не ги поставија на нивниот веб сајт, него не линкаа нас, па кој сака да види, ќе дојде тука да ги види. Така да многу е дебилно и глупо да пишат дека се земени од кајгана. Можно ли е толку да се неписмени, или пак си викаат ај ќе им лижеме г’с на овие јаки се, а блогерите кој ги…

Постот за новите денари кој го има напишано Каспер, еден од администраторите на блогот Тепај време по втор пат докажува дека весникот Вечер не наведува извори на своите articles, посебно што се работи за информации превземени од блог каде секој може да ја провери нивната веродостојност. Не знам што си мислеа. Дека нема да ги откриеме или…Шо да кажам…и ја ко Вуна…


До кога бе вака..

За ова веќе напишаa:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here